Tags: b2b marketing, content marketing
Content Markering is hot. We zien veel blogs met voorbeelden, tips, tooltjes en lijstjes. Dat moet genoeg zijn om een strategie te kunnen bepalen. Toch zijn de tips vaak algemeenheden zoals; shop binnen je eigen organisatie naar content. Ja, oke, maar waar moet ik dan naar zoeken? In mijn zoektocht naar dit antwoord bleef 1 tip hangen van blogger Scott Augtmon; ga niet op zoek naar informatie, ga op zoek naar een verhaal.
In elke hoek een verhaal
Marketeers die starten met Content Marketing trappen snel in een valkuil; het praten vanuit autoriteit; de kenners van het vakgebied zullen het wel eens even vertellen. Dat resulteert snel in een opsomming met tips, trucs en trends. Pragmatisch, maar niet altijd even diepgaand. En al snel arrogant.
Een verhaal, bijvoorbeeld over hoe een van jouw klanten je visie heeft veranderd op e-business, spreekt veel meer tot de verbeelding. Of; wat komt de langst werkende Servicedesk medewerker dagelijks tegen? Welke vragen krijgt hij regelmatig en welke antwoorden heeft hij voor deze klanten? Verhalen zitten overal, binnen en buiten de organisatie. Denk aan wat klanten meemaken, wat de golfbewegingen zijn in de branche, wat de visie is van jouw organisatie op de nieuwste wetgeving, of hoe jij je laatste gesprek met de klant hebt ervaren. Marketing is weer leuk, we mogen verhalen vertellen!
Stoppen met lijstjes?
Moet ik voor mijn content marketing dan stoppen met opsommingen, tips & trucs? Nee! Want lijstjes doen het kneitergoed. Sterker nog, door op zoek te gaan naar verhalen uit de praktijk, komen de lijstjes vanzelf! Maar ook de mooiste casus, interviews en columns. En twijfel je aan de kracht van je artikel? Vraag jezelf dan af: als ik mijn klant was, zou ik dit dan doorsturen naar mijn collega’s?
Zie ook: Storypower, verhalen die je organisatie veranderen
Aanbevolen artikelen rondom dit thema
Tips voor het vertalen van een website (om internationaal te ondernemen)
Tips voor het vertalen van een website (om internationaal te ondernemen). Let op tone-of-voice, de juiste vertaler en websitestructuur.
Een brand portal: wat, waarom en wanneer?
Een brand portal biedt een organisatie uitkomst voor digital asset management waardoor mensen efficienter werken en de huisstijl is bewaakt
Onderschat offline marketingtools niet
Offline marketing en reclamemateriaal kan bijdragen aan het branden van je merk.
Synergie tussen SEO, SEA en web in je contentstrategie
Zorg voor synergie tussen SEO, SEA en web in je contentstrategie voor meer resultaat tegen lagere kosten. Onze tips!
Relevante content in tijden van AI-overvloed (mijn eigen ervaringen)
Hoe jouw content relevant blijft in tijden van AI-overvloed...en dus hoe JIJ relevant blijft. Een persoonlijke visie op AI content en de toekomst!
Whitepaper marketing als centraal onderdeel in content marketing
Whitepaper Marketing als centraal onderdeel in Content Marketing, kun je er b2b leads mee genereren? En waar moet een whitepaper dan aan voldoen?
We respecteren uw privacy, u kunt zich op ieder moment afmelden voor deze nieuwsbrief.

